چهارشنبه
1398
مرداد
2
 
نظر شما در مورد عملکرد دهیاری عرب خیل؟
 
معرفي روستا عربخيل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهياري- گلي قادي   
دوشنبه, 16 مرداد 1391 ساعت 05:41

 

دهیار


 


اعضاي شواري اسلامي روستاي عربخيل

سخن دهيار

ستايش بسيار و بي شمار از آن آفريدگار تواناي هستي است ،آنگونه ستايش  شايسته و بايسته اي كه خشنودي او را فراهم آورد و درود خدا بر پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) آن پيامبر برگزيده ي بارگاه حق و بر خاندان پاك انديش و پاكيزه اش ،كه برترين آفريدگان آفريدگارند و درود و سلام بر روح پر فتوح بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) و سلام و درود بر خلف شايسته و رهبر فرزانه انقلاب الامام خامنه اي و سلام و صلوات نثار ارواح طيبه شهدا ء و تقدير و تشكر از همكاري و تعامل صميمي اعضاي محترم شوراي اسلامي روستاي عربخيل و عرض سلام و ادب و احترام خدمت يكايك شما خوبان ،مردم عزيز و فهيم روستاي سرسبز و زيباي عربخيل .و شايسته مي دانم به پاس حضور شما در كمك و همكاري در اجراي طرحهاي عمراني و آبادي روستا تشكر و قدر داني بعمل آورم .

عربخيل با پيشينه تاريخي و قدمت فرهنگي پرتوي از كيمياي ناشناخته ي حيات و نعمت بي بديل و وصف ناپذير زندگي از آن سرچشمه حيات و آن يكتا زندگي آفرين و زندگي ساز داراست ، تاریخ عربخیل بر اساس جغرافیای آن نامگذاری و شکل گرفت .

پرتوي از عملكرد شايسته و كاركرد زيبا وافرينش فكري و فرهنگي و هنري و اخلاقي و رفتاري را در وجود خود پنهان داشته ،پرتوي از گوهر مهر و مهر گستري و بخشندگي و بشر دوستي را از آفريدگار هستي در خود نهان داشته ،اميد است در جهت اعتلاي فرهنگ اصيل اسلامي و به منظور پاسخگويي به نياز نسل حاضر افزون بر ارائه سايت ،دهياري عربخيل با ارج نهادن به پيشنهاد شما پژوهشگران و صاحبنظران در جهت هر چه زيباتر و پربارتر شدن عملكرد خود ،تقاضا دارد ديدگاه خود را به شماره پيامك 30006859000241 ارسال داشته تا در آينده از نظرات شما بهره ور گرديم .

در پايان ،به پاس مشاركت (حضور سبز شما) در اجراي طرحهاي عمراني كه زيبايي منش و روش و كردار بوده و شكوه و توانمندي قدرت و پيشرفت و تعالي جمهوري اسلامي مرهون تلاش بي وقفه انسانهايي كه با اراده آهنين قدمهاي اوليه را برداشته و باعث رشد و تعالي جامعه انساني خود گشته اند بارقه اميدي در دل مومنان بوده مراتب امتنان و قدر داني خود را اعلام مي داريم .ومن الله التوفيق .

 

معرفي روستا

الف- ویژگی طبیعی و جغرافیایی روستا

روستا عربخیل در دشت بابلسر استقرار یافته است . این روستا در طول جغرافیایی52 درجه و 44 دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی 36 درجه و 41 دقیقه شمالی استقرار یافته است . ارتفاع این سکونتگاه از دریا در حدود 5/14 متر می باشد . و به لحاظ موقعیت نسبی از شمال به روستاهای میرود و افراتخت ، از جنوب و شرق به روستای کاله و از غرب به رودخانه تالار منتهی می گردد. فاصله این روستا تا مرکز بخش 4 کیلومتر و تا شهر بابلسر حدود 9 کیلو متر می باشد.

 

ویژگی اقلیمی

 

 

1- دما

در این منطقه پائین ترین و بالا ترین درجه حرارت سالانه به ترتیب 6/0 و 2/34 درجه سانتی گراد است . و میانگین حداقل و حداکثر دما در حدود 3/14 و 6/21 درجه است .

2- بارش

با توجه به اطلاعات اخذ شده از ایستگاه سینوپتیک بابلسر میزان بارندگی سالانه منطقه 2/715 میلی متر و حداقل و حداکثر ماهانه به ترتیب 8/0 و 166 میلی متر می باشد . در این ارتباط حداکثر میزان بارندگی روزانه 74 میلی متر بوده است .

3- باد

باد غالب منطقه عمدتا" از شمال و شمال غربی می باشد که سرعت آن 3 الی 4 متر در ثانیه می باشد، که در آبان ماه مشاهده می شود .

ب- منابع آب روستایی

آب کشاورزی روستا از طریق رودخانه تالار و حفر چاه های عمیق و دستی تامین می گردد. رودخانه تالار در غرب روستا استقرار یافته و از طریق نهرهای آب به اراضی کشاورزی هدایت می گردد . در این ارتباط استفاده از منابع آب زیر زمینی مطلوبیت ندارد . زیرا نزدیکی به دریا سبب شوری این منابع گردیده است .آب شرب روستا از طریق شبکه آبرسانی قائمشهر و کیاکلا تامین می گردد؛ که پس از انتقال به روستا وارد شبکه آبرسانی می شود.

ج- جمعیت

براساس آخرین آمار (سال 1385)گرفته شده در روستا و اطلاعات مندرج در دهیاری روستا جمعیت ثابت روستا1261 نفر می باشد که در تابستان و تعطیلات به 1500 نفر می رسد ؛ بنابراین جمعیت متغییر روستا حدود 250 نفر می باشد .

د-کشاورزی

مساحت کل روستا 92 هكتار عرصه وعيان ( وسعت اراضی مسکونی و مزارع و باغات اطراف روستا ) 810 هکتار که با اراضی خارج از محدوده روستا 1200هکتار می باشد . در این روستا انواع محصولات آبی و دیمی کشت می شود که می توان از برنج ، گندم، سویا ، کلزار ، مرکبات ، توت فرنگی به عنوان عمده محصولات کشت شده در روستا نام برد .

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید